Top recepty naší domácnosti ostatní maso
cca 600g hovězího předního bez kosti, 2 velké cibule, 2 velké mrkve, 1 červená kapie, 4 stroužky česneku
15cm kus přerostlejší cukety, olivový olej, kostka zeleninového bujónu, libovolné nasekané bylinky na dochucení
Maso opláchneme a nakrájíme na stejně velké kostky, jednu cibuli nakrájíme nadrobno, druhou na silnější půlměsíčky a česnek na plátky. Mrkev nakrájíme na silnější3-4cm dlouhé špalíčky. Cuketu oloupeme, rozpůlíme, lžící vydlabeme vnitřek s jádry a také nakrájíme na silnější špalíčky. V hrnci rozpálíme olej, vložíme drobně pokrájenou cibuli, restujeme do zlatova, pak přidáme pokrájené maso a necháme ho za stálého míchání zatáhnout. Poté přidáme půlměsíčky cibule, špalíčky mrkve, plátky česneku, vše důkladně promícháme, podlijeme 2dl vody, rozdrobíme 2kostky zeleninového bujónu, uzavřeme poklicí a pod tlakem na mírném plameni od doby varu dusíme cca 30minut. Pak hrnec ochladíme, otevřeme, přidáme špalíčky , cukety, nakrájenou papriku a znovu uzavřeme a od doby varu pod tlakem na mírném plameni dovaříme cca 10 minut. .
cca 1/2 kila vepřové plece - dle počtu strávníků, cibule , anglická slanina , žampiony.
Marináda:1 lžíce olivového oleje,1 lžíce sekané petrželky, 1 lžíce citronové šťávy,1 lžíce koření gyros,1 lžíce hořčice,1 lžíce utřeného česneku, 1 lžíce medu. Plecko si nakrájíme na kousky,a naložíme přes noc do marinády.Na druhý den střídavě napícháme maso,cibuli, slaninu a žampiony na špejle,dáme do pekáčku a asi půl hodiny pečeme přikryté alobalem, pak alobal sundáme a dopečeme cca další půl hodinu. Podléváme výpekem.
1 kg hovězího masa ( stačí přední ) , 250 ml vývaru, 2 dcl červeného vína, 1 cibule, 15 dkg slaniny, hrst sušených hřibů, koření : tymián, černý pepř, jalovec, sůl, hladká mouka na zahuštění,1 lžíce tekuté chilli omáčky a 2 lžíce zavařených brusinek.Maso nakrájíme na menší kousky, osolíme, opepříme a obalíme v hladké mouce. Na rozpáleném oleji prudce opečeme, aby se maso zatáhlo a vyndáme na talíř. Do výpeku nasypeme nahrubo pokrájenou cibuli a za stálého míchání 5 minut posmažíme. K cibuli vrátíme maso, podlijeme vínem a vývarem, přidáme koření a dusíme do změknutí. V takovém hrnci cca 1 hodinu. Měkké maso vyndáme, a zbylý obsah kastrolu dohladka rozmixujeme. Nalijeme zpátky, vrátíme maso, přidáme brusinky, promícháme a ještě 5 minut povaříme. Jako příloha jsou u nás většinou bramborové placky, ale můžeme podávat i s rýží nebo těstovinami.
1 králík, naložená slano kyselá směs Halali (na přípravu svíčkové), 2 větší mrkve , 1 menší celer, velká cibule, 3 stroužky česneku, 15 dkg anglické slaniny, kelímek sladké smetany (šlehačka), 1/2 kelímku zakysané smetany, bobkový list, nové koření, čerstvě mletý pepř, sůl, voda, trochu červené papriky. Králíka omyjeme, naporcujeme a opravdu mírně osolíme ze všech stran (mírně neboť Halali je slané). Do pekáče si dáme nakrájenou na kostky cibuli, nakrájený česnek, na kostičky mrkev a celer a zalejeme Halali (kdo chce, může tu vodu z toho slít). Přidáme na to jednotlivé porce králíka, opepříme čerstvě mletým pepřem, přidáme do pekáče koření, zalejeme vodou (cca do 3/4 výšky pekáče), přiklopíme a upečeme za občasného otočení porcí a občasného dolití vody, do měkka.
Poté králíka vyndáme, obereme, z pekáče vyndáme koření a vše propasírujeme do hrnce nebo zmixujeme.V hrníčku rozkvedláme mouku s vodou, přidáme trochu červené papriky a vlijeme do omáčky, provaříme a přidáme sladkou a zakysanou smetanu. Do omáčky pak vložíme obrané králičí maso.
Všem milovníkům nádivek doporučuji !
Vepřová krkovička -plátky, sádlo, olej,6 ks žampiony, cibule, 20 dkg šunky, 4 rohlíky, 2 dcl mléka, 2 vejce, 15 dkg tvrdého sýru, zelená petrželka.
Maso si naklepeme, osolíme, opepříme a poklademe ho na sádlem vymazaný pekáč. Na něj naložíme žampionovou směs:
4 rohlíky nakrájíme na kostičky a na to nalejeme 2 dcl mléka a přidáme 2 vajíčka. Na oleji si orestujeme cibuli, na cibuli nakrájíme žampiony, na nudličky šunku a podusíme. Pak směs přidáme k namočeným rohlíkům a mírně vše osolíme, přidáme zelenou petrželku a naklademe na maso v pekáčku.
Zalijeme malým množstvím vody, zakryjeme alobalem a pečeme asi 40 minut. Pak alobal odstraníme, postrouháme sýrem a pečeme do zezlatovení sýru.
500g mletého masa, 1dcl šlehačky, lžička mleté papriky, půl lžičky pálivé, sůl, bílý pepř, majoránka, česnek, cibule, strouhanka, 1 vejce.
6 lžíc živáňské sterilizované zeleniny, 2 dcl vývaru, 1 dcl černého piva, 3 ks červená paprika, 4 menší cibule, olej
Maso osolíme, opepříme, přidáme majoránku, nastrouhaný česnek, mletou papriku, šlehačku, důkladně promícháme a necháme v ledničce odležet. Přidáme vejce, podle potřeby strouhanku a opět důkladně promícháme.
Z masové směsi tvoříme válečky , obalíme v mouce a zprudka zarestujeme v oleji ze všech stran..
Do zapékací mísy nalijeme krapet oleje, přidáme na kolečka nakrájenou cibuli, na plátky papriku , 2 dcl vývaru a živáňskou zeleninu. Provaříme, přidáme opečené masové válečky , pokryjeme cibulí a paprikou, přikryjeme alobalem a dáme péct do trouby na cca 30 minut. V průběhu pečení čufty otáčíme. Po 30 min. alobal sundáme, čufty opět obrátíme a dopečeme cca 10 minut.
Podávala jsem jako večeři s opečeným chlebem s bylinkovo-česnekovým máslem, ale jako hlavní chod bych doporučila těstoviny.
700g rybích filetů , 150g anglické slaniny , 150g tvrdého sýru, sůl, drcený zelený pepř, máslo, pikantní hořčice, petrželová nať, malá plechovka žampionů, párátka.
Plátky filé důkladně osušíme, pokapeme citronem, osolíme z obou stran a opepříme. Potřeme hořčicí, poklademe plátky anglické a sýru a zavineme do rolky, zajistíme párátky. Závitky obalíme v hladké mouce, ve které jsme si rozmíchali trochu sladké papriky, česnekového koření a sekané petrželky. Na pánvi s rozpuštěným máslem prudce opečeme ze všech stran. Přendáme do pekáčku i s výpekem a přidáme malou plechovku žampionů i s polovinou nálevu. Pečeme v prudce rozpálené troubě cca 25 minut.
500 g mletého hovězího masa, 400 g sterilizovaných žampionů, 1 vejce, sůl, pepř, majoránka, česnek – dle chuti, strouhanka, sezamové semínko.
Připravíme si masovou směs do které kromě koření přidáme ještě nakrájené žampiony. Vypracujeme menší kuličky, které obalujeme v sezamovém semínku. Pečeme na rozpáleném tuku , až máme maso propečené nebo ve fritovacím hrnci.
Kotlety dle počtu strávníků, na těstíčko : dvě lžíce solamylu, 1 vejce, 1 lžíce protlaku, 1 lžíce kremžské hořčice, 1 lžíce černého piva, 3 lžičky koření Kotany - bílý pepř s česnekem.
Všechny ingredience se v misce smíchají dohromady, do této směsi se naloží naklepané a posolené kotlety nebo kuřecí řízky a nechají se v chladu uležet. Smažíme na rozpáleném oleji do měkka.
Brambory, cibule, česnek, sůl, pepř, majoránka, vejce, krupička, sádlo, kysané zelí, uzená krkovička vše dle počtu strávníků.
Brambory nastrouháme(2/3 na jemném struhadle a 1/3 na hrubém struhadle. Slijeme přebytečnou vodu co brambory pustí. Na jemném struhadle strouháme česnek podle chuti a na hrubém cibuli. Směs promícháme, osolíme, opepříme a přidáme trochu pepře a majoránku. Vmícháme vajíčko, podle množství(škvarky) a trochu dětské krupičky ( může být i hrubá mouka), aby nebylo těsto moc řídké. Pečeme na pánvi mírně vymaštěné sádlem. Zelí propláchneme ve vodě (kdo rád hodně kyselé ať neproplachuje), zalijeme vodou, osolíme, okmínujeme a dáme vařit. Oloupanou syrovou bramboru nastrouháme a promícháme s moukou. Jestli je brambora málo vodnatá a hmota je moc hustá, zředíme trochou vody. Toto přidáme k téměř měkkému zelí, rozmícháme a povaříme do změknutí. Přidáme podle chuti cukr, případně dosolíme a vmícháme na sádle dorůžova usmaženou cibulku. Necháme přejít varem.
Servírujeme na talíři bramborový placek, na polovinu dáme zelí a plátek upečené uzené krkovičky a druhou polovinou bramboráku překryjeme.
600 g vepřových jater, sůl, pepř, 2 lžíce sójové omáčky, 2 lžíce strouhaného kokosu, 4 lžíce oleje, cibule, 2 stroužky česneku, , vývar z masoxu, 200 g mražené kukuřice.
Nakrájená játra opepříme a promícháme se sójovou omáčkou a kokosem. Na rozehřátém oleji osmahneme na plátky nakrájenou cibuli a česnek, přidáme játra a zprudka po obou stranách opečeme. Přidáme kukuřici, podlijeme vývarem a dusíme doměkka. Během dušení podle potřeby podléváme vývarem.
500 g mletého masa, 2 vejce, sůl, mletý pepř, mletá paprika, 2 lžíce hladké mouky, 1 lžíce strouhanky , 1 cibule
150 g nivy, 100 g tvrdého sýra, 8lžíc mléka, olej na smažení.
V míse smícháme maso s drobně pokrájenou cibulí, vejci, moukou, solí a kořením. Tvoříme koule , které upečeme ve větším množství oleje (já používám fritovací hrnec). Mezitím dáme do hrnce s mlékem nastrouhaný sýr a za stálého míchání vaříme na mírném ohni až se sýry rozpustí. Na talíři masové kuličky zalijeme sýrovou omáčkou. Podáváme s vařenými bramborami a čerstvými rajčaty.
500 g drůbeží játry, plechovka (400 g) sterilizovaných žampionů, 15dkg nivy , 1 lžička bylinkové vegety speciál, 2 vejce, 4 lžíce solamylu, 1 lžíce worchestové omáčky, lžička mletého bílého pepře a špetku soli – pozor niva a vegeta jsou slané !
V míse si rozšleháme vejce, worchestr, solamyl, vegetu, pepř a přidáme najemno nakrájenou játru, žampiony a nastrouhanou nivu. Zamícháme a necháme alespoň hodinu odležet. Na rozpáleném oleji smažíme menší placičky z obou stran. Podáváme se zeleninou , brambory a ďábelskou omáčkou. Vynikající chuť játry, š´tavnatých žampionů a pikantní nivy. Smažila jsem placičky i z kuřecích prsních řízků a byly taky dobré.
1 kg jehněčí kýty, 2 mrkve, 1 větší celer, 2 petržele, 2 cibule. Na marinádu : 3 žloutky, 1 lžička cukru, 1 lžička soli, 1 lžička solamylu, 3 lžíce worchestru, 2 lžíce magi, 2 feferonky. Uvaříme si zeleninový vývar, necháme vychladnout, zeleninu si odložíme na bramborový salát a do vývaru naložíme na menší kousky jehněčí důkladně odblaněné maso. Necháme v lednici alespon 4 hodiny odstát. Smícháme suroviny na marinádu a okapané maso z vývaru vložíme na 12 hodin do připravené marinády. Pečeme v ohnivzdorné míse pod pokličkou cca 1,5 hod. , až bude maso jemné a křehké.
¾ kg vepřového plecka, koření na gyros (směs paprika, chilli, kmín, muškát, celer, cibule, česnek), olivový olej, chléb arabský nebo pita chléb, na salát : tři rajčata, jeden menší ledový salát, cibule, menší salátová okurka, sůl, barevný pepř. Vepřové maso si nakrájíme na menší nudličky, okořeníme a necháme uležet. Maso prudce orestuje na teflonové pánvi nejprve nasucho, potom přilejeme trochu olivového oleje , mícháme dvěma vařečkami proti sobě . Dusíme (můžeme občas podlít trochou vody) až do změknutí masa. Připravíme si salát : nakrájíme na kolečka rajčata, okurku a cibuli, přidáme nasekaný ledový salát, osolíme a opepříme barevným pepřem. V mikrovlnné troubě si krátce ohřejeme pita chléb, naplníme připraveným masem a salátem. Podáváme se zakysanou smetanou ve které jsme si rozdělali česnek a přidali trochu soli.
1 kg pangasia, koření na rybu, sůl, bílý pepř, 4 větší rajčata, 2 cibule, půl cukety, plátky tvrdého sýru, zakysaná smetana. Do zapékací mísy naskládáme pangasia, posypeme kořením na rybu, položíme vrstvu nakrájené cibule, vrstvu nakrájené cukety, vrstvu nakrájených rajčat, posypeme kořením na grilovanou zeleninu, položíme plátky tvrdého sýru a zalijeme smetanou. Dáme zapéct na cca 25 minut bez pokličky.
1 kg jehněčího plecka (kýty), 1 petržel, 1 menší celer, 1 cibule, 1 mrkev, 2 litry vody. Na marinádu : 2 lžíce olivového oleje, lžička soli, lžička bílého pepře, 3 lžičky provensálského koření, 2 lžíce polévkového koření, 2 lžičky grilovacího koření, 2 stroužky česneku.
Jehněčí maso (důkladně odblaněné) si nakrájíme na menší kousky a přes noc necháme odležet ve vývaru ze zeleniny. Připravíme si marinádu a osušené maso vložíme do marinády na čtyři hodiny. Pečeme v troubě nejdříve pod poklicí (cca hodinu), pak bez poklice do změknutí masa.
Podávala jsem s americkými brambory ochucené česnekem. Ranné brambory si umyjeme, nakrájíme na osminky a dáme na deset minut vařit. Osušíme, necháme vychladnout a vložíme do fritovacího hrnce. Po usmažení je osušíme od oleje na papírové utěrce a promícháme s utřeným česnekem se solí.
0,5 kg mletého masa (já dávám napůl hovězí s vepřovým), 2 konzervy červených fazolí ve slaném nálevě, 1 konzerva kukuřice, 1 konzerva loupaných rajčat, 1 větší protlak, 2 větší cibule, 3 stroužky česneku, olej, koření chilli con carne (nebo mexiko) , 3 kostičky hořké čokolády, feferonky
Ve větší pánvi (používám pánev wok) si osmažíme cibuli dozlatova, přidáme maso a prudce orestujeme až zhnědne, vařečkou odděláváme maso od sebe ! zasypeme kořením chilli con carne , přidáme všechny konzervy i s nálevem, tři rozmačkané stroužky česneku a za občasného míchaní dusíme 45 minut. Asi deset minut před koncem dušení přidáme hořkou čokoládu a pro milovníky ostřejších jídel i nakrájenou feferonku.Podáváme s čerstvým chlebem.
500 g míchaného mletého masa, 100 g nastrouhaného sýra, 1 balíček lístkového těsta , 4 stroužky česneku, 1 vejce na potírání, olej, pepř, tymián, petržel, sůl . Lístkové těsto si rozválíme do většího kola a křížením překrájíme na 8 trojúhelníků. Připravíme si maso, přidáme bylinky, česnek, nastrouhaný sýr a smícháme. Z masa uděláme válečky a vodorovně je položíme na delší strany trojúhelníků našleháme si vejce a potřeme si obvod trojúhelníků, aby burek pěkně držel. Od široké strany, kde máme maso stáčíme a boky zahrneme dovnitř- vzniknou nám rohlíčky. Stočené je všechny potřeme vajíčkem a upečeme ze všech stran na oleji - pomalu, aby se nám burek pěkně prosmažil
750 g hovězího zadního, olej, 2 cibule, sůl, červená paprika, gulášové koření, chilli, majoránka, petrželová nať , 3 papriky , mouka.
na placky, : nastrouhané brambory, sůl, vegeta, majoránka, pepř, cibule, česnek, vejce, hladká mouka
Na oleji si orestujeme do zlatova cibuli, přidáme na větší kostky nakrájené maso, až se zatáhne zasypeme červenou paprikou a gulášovým kořením, osolíme, chvíli podusíme , přidáme nakrájené papriky, majoránku, chilli , nasekanou čerstvou petrželovou nať , zalijeme vodou - stejné množství vody jako masa) a necháme dusit do změknutí. (tlakový hrnec cca 45 minut) . Zaděláme moukou rozkvedlanou ve vodě, povaříme ještě deset minut Příloha bramborové placky, volské oko a čerstvá zelenina.
královský . .. ten název jsem si vymyslela s velkým bratrem , když jsem ještě tahala kačku na provázku. . .a už se to doma ujalo . . . .
350 - 400 g mletého hovězího masa, 1 cibule, 1 rohlík, 1 vejce, 2 lžíce bílého jogurtu, karí, mletý pepř, sůl, hladká mouka, olej, česnek, 2 dcl vývaru , 200 ml smetany. Rohlík nakrájíme na plátky, zvlhčíme mlékem , promneme a dobře promícháme s masem, drobně nakrájenou cibulí, vejcem, jogurtem, pepřem, solí a dvěma lžícemi hladké mouky. Ze směsi tvoříme kuličky, vložíme je na rozehřátý olej, opečeme po všech stranách a vyjmeme. Na oleji zpěníme drobně nakrájenou cibuli, přidáme česnek nakrájený na plátky, osmahneme do zlatova, přidáme karí, zalijeme vývarem a uvedeme do varu. Přidáme zpět kuličky a dusíme 10 minut. Kuličky vyjmeme , do šťávy vmícháme smetanu rozšlehanou s 1 lžící mouky a vše krátce povaříme. Dochutíme karí a solí a krátce podusíme. Kuličky dáme na talíř, zalijeme omáčkou, podáváme s těstovinami
3/4 kg kuřecí játry, balíček mražené zeleniny (Asie se žampiony), olej, 1 dcl červeného vína, koření Čína bez soli, 3 lžíce worchestrové omáčky.
Kuřecí játra si očistíme, umyjeme, osušíme, nakrájíme na menší kousky, posypme kořením na Čínu - bez soli a necháme dvě hodiny odstát. Na rozpáleném oleji prudce játra opečeme, zalijeme vínem , worchestorovu omáčkou a chvíli podusíme, potom přidáme zeleninu, podusíme do měkka a zahustíme vodou se 2 lžičkami solamylu. Případně dosolíme a dopepříme, podáváme s rýži
500g kuřecích jater , 300g anglické slaniny (nakrájené na jemné plátky), koření dle chuti (gyros, grilovací apod.) Kuřecí játra omyjeme, očistíme, vysušíme. Kousky jater opepříme a zabalíme do plátku anglické slaniny a naskládáme do zapékací misky. Okořeníme oblíbeným kořením ( nemusíme, záleží na chuti) . Dáme do trouby rozpálené na 230°C a pečeme 15 min. Po té troubu zmírníme na 180°C a ještě 15 min. dopečeme.
Asi půl kila vepřové plece,dle počtu strávníků, cibule , anglická slanina nebo klobása.
Marináda:1 lžíce oleje,1 lžíce čerstvé sekané petrželky,1 lžíce citronové šťávy,1 lžíce majoránky,1 lžíce hořčice,1 lžíce utřeného česneku.Plecko si nakrájíme na kousky,a naložíme přes noc do marinády.Na druhý den střídavě napícháme maso,cibuli, slaninu na špejle,dáme do pekáčku a asi půl hodiny pečeme přikryté alobalem, pak alobal sundáme a dopečeme cca další půl hodinu. Podléváme výpekem. Po upečení vyndáme špízy z pekáčku,výpek slejeme a zaprášíme mírně moukou,aby nám vznikla šťáva.
Jako příloha jsou dobré opékané brambory nebo hranolky a zeleninová obloha.
½ kg vepřového plecka, 2 lžíce oleje, 1 nakrájené chilli paprička, 2 stroužky česneku, 2 lžíce kečupu, 3 lžíce sojové omáčky, 2 lžíce worchestru, 1 lžička kukuřičného škrobu, ½ kg činského zelí, sůl, pepř, koření na čínu. Maso nakrájíme na nudličky a na rozpáleném oleji na větší wok pánvi prudce osmahneme, až se maso zatáhne osolíme, opeříme, přidáme koření na čínu a mírně podlejeme, dusíme do změknutí masa, přidáme čínské zelí, chvíli smažíme s masem, jak zelí začně měkknout, zalijeme směsí z kečupu, sojovky, prolisovaného česneku, a worchestru ve které jsme rozmíhali škrob, a za stálého míchaní přivedeme k varu, šťáva se zahustí. Jak příloha jsou výborné smažené nudle, nebo rýže.
Silnější plátky uzeného masa (vařené uzené,kladenská šunka, uzená kýta) hořčice, křen, šlehačka, 15 dkg tvrdého sýru. Maso potřeme hořčicí z obou stran a obalíme v nastrouhaném křenu. Naskládáme do zapékací misky a zalijeme šlehačkou , pečeme 20 minut, přidáme nastrouhaný sýr a dopečeme až sýr zezlátne. Příloha, vařené brambory a zeleninový salát
Kuřecí játra, malou plechovku ananasu, 4 lahůdkové cibulky i s natí, 1 paprika, koření Čína bez soli !!!!, sůl, pepř, solamyl, sojová omáčka, olej. Na rozpáleném oleji prudce orestujeme játra , která jsme po omytí a vysušení posypali kořením na čínu (bez soli). Přidáme nakrájenou cibulku, papriku a ananas, přilijeme trochu vody a podusíme, po změknutí směs osolíme, opepříme , chvíli restujeme a nakonec zalijeme sosem, který si připravíme ze 6 lžíc kompotové ananasové šťávy, dvou lžíc sojové omáčky a lžičky solamylu.
s červeným zelím a knedlíkem |
600 g jehněčího masa, silný zeleninový vývar, citron, 3 stroužky česneku, 500 ml bílého vína, tymián, 4 lžíce olivového olej, mletý pepř,sůl. Důkladně vyčištěné jehněčí maso si na čtyři hodiny necháme odležet ponořené ve vychladlém zeleninovém vývaru se zeleninou (petržel i s natí, celer, mrkev, cibule). Nastrouháme kůru z jednoho citronu, vymačkáme šťávu, přidáme prolisovaný česnek, tymián, a smícháme s bílým vínem a olejem. Maso osušíme a naložíme na noc do marinády. Marinované maso posolíme, opepříme a vložíme do vymazané zapékací mísy. Pečeme v předehřáté troubě cca půl hodiny na 250 stupňů , podlijeme trochou masového vývaru, můžeme přidat zbylou marinádu , snížíme teplotu a pečeme do změknutí masa. Podáváme pouze s bramborem nebo s červeným zelím a bramborovým knedlíkem (ten na focení už nezbyl).Červené zelí : 1 hlávka červeného zelí, 1 velká cibule, 1 jablko, 1 - 2 brambory (podle velikosti), olej, sůl, mletý pepř, drcený kmín, ocet, cukr krystal. Zelí nakrouháme na nudličky, cibuli pokrájíme na drobno. Na oleji osmažíme cibuli dozlatova, přidáme cukr a mícháme dokud se nerozpustí. Pak přidáme zelí, lžíci octa, osolíme, okmínujeme, opepříme. Podlijeme jen co je nutné, aby se zelí nepřipalovalo. Pomalu dusíme, hlídáme, aby se nevydusila všechna voda, v případě potřeby podlijeme. Až je zelí poloměkké, přidáme k němu nastrouhané jablko a nastrouhané brambory. Dále dusíme, až je zelí měkké, brambory a jablko se úplně rozvaří. Podle vlastního chutí dochutíme solí, cukrem a octem.
BŮČKOVÁ ROLÁDA
1 kg bůčku, 3 lžíce solamylu, 1/4 l mléka, sůl, pepř, hořčice, salám, vajíčka, okurka, magi.
Bůček semeleme, přidáme solamyl, sůl, pepř, mléko, dobře propracujeme,
směs dáme na noc do ledničky.
Na igelitu navlhčeným vodou vyválíme plát, potřeme hořčici, smaženými vejci, plátky salámu a posypeme nasekanou sterilizovanou okurkou. Pomocí igelitu stočíme. Pokapeme Magi.Při pečení mírně podlévat vodou .