POSTUP - DŘEVĚNÉ KYTIČKY
Větev si nožem zařízneme do špičky a pak už jen strouháme jak pastelku, snažíme se udělat co nejvíce otáček bez přerušení, kytička pak bude bohatá.
Strouhám z čerstvých větví, ze suchých větviček se kytičky více lámou. Kůru lze oloupat a budete mít kytičky pěkně čisté nebo kůru ponechat a budete je mít s lemováním. Já dávám přednost kytičkám s kůrou.
Odtrhnutou část , kterou máme ze strouhátka jednoduše stočíme do tvaru kytičky. Jelikož jak strouháme , dřevo se kroutí a to nám dopomůže k vytvarování kytičky.
Nejlepší větvičky na strouhání a výrobu kytiček je svída ( červený keř) , vrba, topol, bříza, olše. Na diskusním foru living jsem se dozvěděla od tvořilky Kape, že pěkná je trnka - má tmavé oko uvnitř dřeva, dub - i když oloupete kůru, tak okraje zůstanou lehounce lemovány, což vypadá velmi efektně, líska s kůrou zůstává i po uschnutí jemně nazelenalá. Naopak nedoporučuje třešeň a lípu.
Kytičky nechám oschnou do druhého dne a pak konce přilepím herkulesem, po zaschnutí zbělá a nezanechá stopy po lepení. Pokud kytičky aranžují třeba na větvičku, polystyrenovou kouli apod. , tak je neslepuji, ale tavnou pistolí přilepím až na požadované místo.