POSTUP - zápich do květináče - VAJÍČKO S KLOBOUČKEM

K výrobě těchto zápichů do květináče potřebujeme : vyfouklé vajíčko, krabičku z vajíček, špejle, herkules, tavící pistolku, nové koření, rozbitou skořápku, mašličky, dekorativní kytičky , motýlky apod., kokosové vlákno - sisal , stužky, peří . . . . . .

Z krabičky na vajíčka si vystřihneme jednotlivé dno - vrch kloboučku , z tvrdého papíru si vystřihneme kruh s větším průměrem aspoň o 1,5cm než máme vrch kloboučku. Prostředek vystřihneme nůžkami - lem kloboučku.

Herkulesem spojíme vrch a lem klobučku, po zaschnutí natřeme bílou barvou.

Rozbijeme si skořápku vajíčka za pomocí válečku nebo klepáčku na maso, obvod kloboučku natřeme silnější vrstvou herkulesu a posypeme kousíčky rozbité skořápky, necháme zaschnout. (můžeme použít třeba i obarvený kokos apod. dle fantazie)

Připravíme si tavící pistolku, kokosové vlákno, vyfouklé vajíčko, nové koření, stužky, peříčka, plsťové ozdoby apod.

Tavicí pistolkou nalepíme na skořápku "vlasy" z kokosového vlákna (lze zakoupit v Obi, ale i papírnictví ) - pokud nemáme sisal, vlasy vytvoříme pomocí bavnky, příze apod. Přilepíme oči a nos - nové koření. Důkladně přilepíme klobouček , vajíčko dáme na špejli a dozdobíme dle vlastní fantazie nebo dostupného materiálu.

 

Za nápad moc děkuji paní Sumcové, která tyto veselá vajíčka vyráběla s dětmi.